Kurumsal Web Tasarımın Özellikleri Nelerdir? 

            Küçük, orta ve büyük ölçekli firmalar tarafından tercih edilen ve piyasa içerisinde bir karşılığı bulunan kurumsal web tasarım her şeyden önce bir firmanın marka değerini arttırmaya yönelik bir oluşumdur. Bu özelliklerin başında ise kurumsal bir dil ile deklare edilmiş orijinal metinler yer almalarıdır. Her kurumsal web tasarım bir ''hakkımızda'' kısmına sahiptir. Burada söz konusu şirketlerin tarihçeleri, bu zamana kadar ne yaptıkları bulunmaktadır. Bununla birlikte bir de ek olarak ''misyon'' kısmı bulunmaktadır. Bir marka değeri yaratmak isteyen özellikle yeni firmalar serbest piyasa ekonomisi içerisinde neleri amaçladıklarını müşteri memnuniyetinin de altını çizerek duyurmalıdır.

            Web sitelerinin tepe noktalarında yer alan bir diğer kısım ise iletişim kısmıdır. Herkes tarafından görülecek bir yerde bulunması gereken yerde firmaların iletişim bilgileri bulunur. Bu alanda telefon, mail ve faks bilgileri yer alır. Bunun dışında kurumsal bir içeriğe sahip olan web tasarımlarının bir diğer özelliği herkes tarafından kolay anlaşılır ve kullanılabilir özellikleri çeperinde bulundurmasıdır. Aynı zamanda çeşitli yazılımları da içerisinde barındırmaktadır. Bir web tasarımı kurumsal bir içerikte oluşturuluyorsa SEO uyumlu olmalıdır. Bu sayede arama motorlarında üst seviyelere çıkarak daha fazla kişiye ulaşma şansı fiili olarak artmaktadır. 

 Özgün Web Tasarımda Bulunması Gereken Nitelikler 

            Firmaların özgün web tasarım açısından kabul edilmeleri için bulunması gereken niteliklere sahip olması gerekmektedir. Bunların başında site içerisinde kullanılacak fotoğrafların, videoların, giftlerin ve görsellerin tamamının orijinal bir şekilde üretilmesi ve o özgün web tasarım dokümanına sahip sitelerde kullanılmaları gerekmektedir. Bununla birlikte tanıtım ve duyuru amaçlı yazılan ya da ürün tanıtım hizmetlerini içeren yazıların da baştan aşağı tamamen özgün bir üslup ile yazılmaları gerekmektedir.

            Bununla birlikte kullanılan yazı fontları ve renk tercihleri de diğer tasarımlar ile hiçbir şekilde paralellik göstermemelidir. Şirketin sloganı ve logosu da tamamen orijinal ve farklı grafik ölçüler ile oluşturulmalı ve site içerisinde değerlendirilmelidir. Ancak özgün bir içeriğe ve üsluba sahip olan siteler sektör içerisinde bir farklılık yaratıp rakiplerine üstünlük sağlamaktadır. Bu nedenle uzman yazılımcılar ve web tasarımcılar ile çalışılmalıdır. 


Hızlı Talep Formu

Bize; web tasarımı, web yazılımı, seo yapılandırması
hakkında fiyat teklifi almak için buradan yazabilirsiniz.