Yeni Başlayanlar İçin Google SEO

Hem teknoloji dünyasında hem de günlük hayatta mobil cihazlara gösterilen ilgi büyük bir hızla artıyor. Gün geçtikçe Google tarafından da çok daha önemli bir veri haline geliyor. Özellikle son yıllar içerisinde online olan internet kullanıcılarının genel dağılımı mobil üzerinde çok daha yükse. Bu sebeple Google SEO kurallarını mobile çevirmiştir ve güncellemelerini bu şekilde yapmaktadır.

İlk olarak SEO’ nünün temeli olan Google’ ın nasıl bir bakış açısına sahip olduğunu çok iyi analiz etmelidir. Google’ ın bakış açısını biraz daha değiştirdiği nokta akıllı telefonlar için User Agent’ını özelleştirdiği zamandır. Kullanıcı deneyimi, web sitesinin hızı ve alakalı sonuçların daha da fazla artması adına Google sürekli güncellemeler yapmaktadır.

SEO, arama motoru optimizasyonudur. Dünya çapında en büyük arama motoru özelliğine sahip olan Google, Google SEO kurallarını da güncellemelerle değiştirmektedir.

SEO Öncelikleri Nelerdir?

- Geniş Anahtar Kelime Listesi

Google arama motoru tarama yaparken anahtar kelimelere çok önem vermektedir. İnternet kullanıcısının online olarak Google arama motorunda aradığı kelimelerle direkt eşleşen ürün ya da içerikleri hızlıca tarayarak kullanıcısına iletir. Burada amacı en hızlı şekilde en yararlı bilgiyi ulaştırmaktır. Bu sebeple Google SEO aritmetiği içinde yer almak için mutlaka anahtar kelime listesi hazırlanmalıdır.

- Kaliteli İçerik

Anahtar kelimelerin kullanılması Google SEO kurallarına uyulduğu anlamına gelmez. Aynı zamanda kaliteli içeriğin içinde yer almalıdır. Yani Google SEO sırlamasına girmek için sürekli kullanılan anahtar kelimeler gereksiz içerik olarak algılanır ve Google tarafından taranmaz.

- Alan Dışında İçerik Üretilmesi

Yukarıda bahsedildiği gibi Google için içeriğin kalitesi çok önemlidir. Web ’e girilen bilgilerin açıklayıcı ve yararlı olmasını ön plana alır. Bu sebeple herhangi bir konu hakkında içerik üreten web siteler alanının dışında da içerikler üretmelidir. Bu durum Google için bir SEO çalışmasıdır.

- Backlink

Herhangi bir başka siteden, farklı bir web sitesine link yönlendirmesi demektir ve Google bu durumu referans olarak alır. Ancak burada da belirtilmesi gereken bir nokta var. Eğer verilen backlinkler gerçek değilse ve Google tarafından şüpheli bulunursa bu durumu olumsuz olarak algılar. Bu sebeple backlink verilen sitenin Google sıralaması gerilere düşebilir.


Hızlı Talep Formu

Bize; web tasarımı, web yazılımı, seo yapılandırması
hakkında fiyat teklifi almak için buradan yazabilirsiniz.