Web Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Web Tasarımı Yaparken Özen Gösterilmesi Gerekenler 

            Birçok firma ve marka tarafından yaptırılan profesyonel web tasarım çeşitli özen gösterilmesi gereken ilkelere ve kurallara tabidir. Bu ilkelere ve kurallara uyulduğu takdirde çok daha fazla tıklanma alma ihtimali olarak yükselmektedir. Öncelikli olarak profesyonel web tasarım kesin bir şekilde sade ve açık olmalıdır. Kullanıcıların kafasını karıştıracak, karmaşık ifadeler ve kullanım zorlukları meydana getirecek her türden dolambaçlı yöntem ortadan kaldırılmamalıdır. Unutulmamalıdır ki yeni bir siteye giren herkesin öncelikli olarak merakını cezbetmek ve o kişilerin bu site içerisinde kalmalarını sağlamak elzemdir. Bu nedenle kafa karıştırıcı ifadeler ve muğlak cümleler çok kısa bir süre içerisinde kullanıcıların siteyi terk etmelerine neden olmaktadır. Bir diğer özen gösterilmesi gereken nokta ise tasarımın rengi ve biçimleridir.

            Göz yorucu bir fon yerine tıpkı içerik ve sarf edilen cümleler gibi tasarım da yalın ve açık olmalıdır. Çok fazla ve gereksiz yere görsel kullanılıp tasarımın ana amacı saptırılmamalıdır. Seo kriterlerine uygun olarak web yazılım seçeneklerine sahip olan web sitelerinde ilk sıralarda yer almak her şeyden daha önemlidir. Bu nedenle çeşitli teknik donanımlar da ımg optimizasyonu ile birlikte ihmal edilmemeli ve sitenin ilk arananlar arasında birkaç adım önde olması sağlanmalıdır. 

 Web Tasarımında Bulunması Gerekenler

            Seo içerikli web yazılım ile desteklenen web tasarımlarında bulunması gereken temel unsurlar mevcuttur. Bunlardan ilki logodur. Her markanın ve firmanın bir logosu bulunmaktadır. Bu logonun da tasarımı yapılmış web sitesi içerisinde tepe noktalarında, solda ya da sağda görünmesi gerekmektedir. Aynı zamanda logonun genelde alt kısmına yerleştirilen ve fazla uzun olmayan bir slogan da logonun desteklenmesi ve web sitesinin ilk tanıtım aşaması açısından önemlidir.

            Sitede yer alan firmaların bir ''hakkında'' bir de ''iletişim'' kutuları bulunmalıdır. Hakkında ya da hakkımızda olarak belirlenen kısımda kısaca firmanın geçmişinden, kuruluş yılından ve amaçlarından bahsedilmelidir. İletişimde de bir açık adres, bir telefon numarası ve bir mail adresi bulundurmak elzem ihtiyaçlar arasında gösterilmektedir. Sitenin içerisinde kullanıcıları yönlendiren küçük işaretler bulunmalıdır. Bu sayede site çok daha kullanıma açık bir hale getirilmektedir. 


Hızlı Talep Formu

Bize; web tasarımı, web yazılımı, seo yapılandırması
hakkında fiyat teklifi almak için buradan yazabilirsiniz.